ТЕСТ: Чи можеш ти бути менеджером?

Цей тест дозволить визначити твою схильність до професії менеджера. Якщо ти згодний з твердженням – обирай відповідь «так», якщо ні, то обирай відповідь «ні». Після кожної групи запитань підраховуй, скільки відповідей «так» ти одержав.  Наприкінці тесту підрахуй, скільки всього відповідей «так» ти одержав.

 

 

ЧИ ХОЧЕШ ТИ:

 • приймати рішення, від яких будуть залежати й твій успіх, і добробут твоїх підлеглих так  ні;
 • підпорядковуватись та керувати іншими одночасно, виконувати дві ролі: керівника та виконавця так  ні;
 • «будувати» кар’єру, ніколи не задовольнятися досягнутим успіхом так  ні.

Усього «так» _____

ЧИ ЗМОЖЕШ ТИ

 • правильно оцінювати людей (і в першу чергу себе) і відповідно до цього розподіляти обов’язки так  ні;
 • уміти врегульовувати конфлікти, уміло використовувати відмінності між колегами та підлеглими для досягнення кращого результату так  ні;
 • володіти різними стилями прийняття рішень, уміти вибирати залежно від ситуації, яким бути: демократичним, жорстким і т. д. так  ні.

Усього «так» _____

ЧИ ЗНАЄШ ТИ, ЩО

 • у менеджера ненормований робочий день, він думає про справи в будь-який час доби так  ні;
 • робота керівника нерідко вимагає поводитися жорстко, незважаючи на особисті симпатії, і ладнати з тими, хто може бути несимпатичним так  ні;
 • менеджер відповідає за все, він ризикує своїм підприємством частіше, ніж інші співробітники так  ні.

Усього «так» _____

ЧИ ГОТОВИЙ ТИ

 • уже зараз брати на себе відповідальність у групі, вести за собою так  ні;
 • опановувати сферу свого керування з азів (усього того, що будуть робити твої підлеглі), щоб краще керувати так  ні;
 • не жаліти часу, грошей, інших можливостей на налагодження зв’язків, контактів, які можуть стати у нагоді, нехай і не відразу так  ні.

Усього «так» _____

ЧИ ВІРИШ ТИ, ЩО

 • ефективне керівництво – головна запорука успіху будь-якого підприємства так  ні;
 • справжній менеджер уміє знайти золоту середину між ризиком і планомірним просуванням до мети так  ні;
 • гарний керівник не той, хто завжди правий, а той, хто «розкриває» можливості людей, підштовхує їх до професійного розвитку так  ні.

Усього «так» _____

Підрахуй, скільки всього «так» у тебе вийшло ______

 

Результати та пояснення до тесту

Якщо ти набрав більше 12 балів, то професія «менеджер» – один з перспективних варіантів твого професійного самовизначення. Діяльність менеджера пов’язана з прийняттям рішень і управлінням персоналом. Рішення, які ухвалює менеджер, є надзвичайно різноманітними і можуть стосуватись технології виробництва, фінансів, постачання і збуту, управління персоналом  тощо. По суті, менеджер повинен бути фахівцем і в галузі того виробництва, яким він керує (чи то школа, чи агрохолдинг), і в сфері управління. Тому в тебе є два основних шляхи стати менеджером. Перший, традиційний шлях, піти до того ВНЗ, який готує фахівців виробництва, що тебе цікавить, а потім уже, у рамках цієї освіти здобувати додаткову освіту в сфері менеджменту. Інший шлях – одразу здобувати освіту в галузі управління та адміністрування, а вже потім думати, ким би ти хотів керувати: учителями, лікарями, інженерами тощо.

Якщо ти набрав від 8 до 12 балів, то робота менеджера для тебе є досить привабливою, але щось у ній насторожує. Подивися на свої відповіді ще раз, загальний результат – це сума результатів відповідей на 5 груп питань. За якою з цих 5 груп ти набрав менше, ніж 2 бали? Цей аспект професії тебе й насторожує.

Перша група запитань, «ЧИ ХОЧЕШ ТИ», стосується основних характеристик менеджера: готовності і вміння ухвалювати рішення, субординації, честолюбства. Чи притаманні тобі ці риси? Чи є в тобі потенціал для їх розвитку? Тільки ти можеш відповісти на ці запитання, і тільки твоя впевненість або невпевненість у цих якостях допоможе визначитися з вибором професії.

Друга група питань, «ЧИ ЗМОЖЕШ ТИ», стосується повсякденної роботи менеджера, що проходить у безперервному спілкуванні з іншими людьми: делегування підлеглим повноважень, контроль за виконанням завдань, залагоджування конфліктів тощо. Чи подобається тобі бути постійно в центрі подій, серед людей, причому управляти і тими, й іншими? Для такої роботи важливо мати високу працездатність, вміння дистанціюватися від інтенсивного спілкування, не тільки для того, щоб відпочити, але й для того, щоб зібратися з думками. Повсякденна робота керівника насичена різноманітними діями, інтенсивність комунікацій сягає майже критичного стресового рівня.

Третя група запитань, «ЧИ ЗНАЄШ ТИ», стосується основних «прихованих» аспектів роботи керівника, таких як уміння діяти всупереч своїм почуттям, постійна заглибленість у проблеми своєї організації, ризик і відповідальність. Чи готовий ти прийняти ці сторони праці керівника?

Наступна група запитань, «ЧИ ГОТОВИЙ ТИ», пропонує тобі відповісти на запитання про твої теперішні дії, які прямо не стосуються професії, але визначають спосіб життя людини, яка працює менеджером. Бути лідером, вести за собою, постійно встановлювати контакти «на майбутнє», тренувати свою природну чарівність – чи подобається тобі таке життя?

Остання група запитань, «ЧИ ВІРИШ ТИ», стосується базових цінностей праці керівника – віри у свою місію, віри в те, що підлеглий може рости, та віри в те, що не можна кидатися в крайнощі. Ці переконання є дуже важливими для будь-якого керівника, вони оберігають його і від згоряння на роботі, і від неправильних рішень. Чи поділяєш ти ці переконання?

Прийняття професії означає, що ти сприймаєш і її позитивні, і «приховані» сторони.

Якщо ти набрав від 4 до 7 балів, то професія «менеджер» –   запасний варіант для тебе. Однак, щось у цьому виді діяльності тебе приваблює. Переглянь свої відповіді уважно – на які групи запитань ти дав більше відповідей «так», на які менше. Можливо, твій інтерес до професії «менеджер» швидше пов’язаний з інтересом до професій, пов’язаних з різноманітним спілкуванням? А можливо, твій інтерес до цієї сфери діяльності тільки встановлюється?

Якщо ти набрав менше 4 балів, то тебе не дуже цікавить професія «менеджер». Тоді подумай, чому ти саме так відповів на запитання тесту, які запитання тебе «зачепили», змусили задуматися?