Професія ‑ менеджер: бути чи не бути?

«Перевиробництво» менеджерів –  це міф. Сьогодні, як ніколи, потрібні кваліфіковані керівники.
Сергій Франк, консультант у сфері міжнародного бізнесу

Хто не мріє стати менеджером, той, швидше за все, уже ним є. Сьогодні менеджер – вочевидь, одна з найпопулярніших професій у сфері великого бізнесу.

Головна риса сучасного менеджера – це лідерство. На його плечах лежить відповідальність за цілу команду. Причому справжній керівник обслуговує інтереси відразу трьох груп людей: акціонерів компанії, співробітників і клієнтів.

Сьогодні можна говорити про перевиробництво менеджерів, але не грамотних керівників. Такі фахівці завжди в ціні. Остання фінансова криза, що охопила світову економіку, продемонструвала слабкі сторони управлінців. Якщо не всі, то багато хто забув про свою відповідальність і жив одним днем, орієнтуючись виключно на швидкий заробіток. Але саме для менеджера важливим є стратегічне бачення на роки вперед.

Головні задачі, що належить вирішувати керівнику, – це де й як конкурувати. Уміння скласти бізнес-план, проаналізувати можливості та ризики, розпізнати технології майбутнього – якості, що користуються найбільшим попитом сьогодні.

Значну роль в управлінні відіграє людський чинник. Сучасний керівник повинен уміти спілкуватися з персоналом і клієнтами, ставити завдання, що мають виконуватись, і створювати додаткові імпульси для їх реалізації. У психології цю якість називають «емоційним інтелектом» (з англійської emotional intelligence), розуміючи під ним здатність усвідомлювати та розуміти власні емоції та емоції оточуючих та впливати на них. Керівник завжди має бути в центрі й об’єднувати команду.

Отже, зробимо висновки. Менеджер обслуговує інтереси відразу трьох сторін – акціонерів, колег і клієнтів. Від нього очікують швидкого реагування. Одна з найцінніших якостей для сучасного управлінця – стратегічне бачення. «Перевиробництво» менеджерів – це міф. Сьогодні, як ніколи, потрібні кваліфіковані керівники.

Джерело: Франк С. Професія менеджер: бути чи не бути? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://osvita.ua/vnz/career/37106/